MENÜ
Konya 18°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Siyaset
1 Mayıs 2022 Pazar 12:18

"Alınterinin kutsallığına inanıyoruz"

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Helal rızık için çalışmayı ibadet gören bir medeniyetin temsilcileri olarak alın terinin kutsallığına inanıyoruz."dedi

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. İşçilerin, memurların ve tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Konya Milletvekili Halil Etyemez, helal rızık için çalışan, üretime katkı sunun tüm emekçilere teşekkür etti.  

1 Mayıs’ın çalışanların sorunlarının dile getirilmesinde, çözüm yollarının geliştirilmesinde etkili olduğunu kaydeden Halil Etyemez, Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesinde, ekonomik kalkınmada işçi ve memurların önemli roller üstlendiğini belirtti.  

Helal rızık için çalışmayı ibadet gören bir medeniyetin temsilcileri olarak alın terinin kutsallığına inandıklarının altını çizen Milletvekili Etyemez, “Bu bilinçle hareket ederek tüm emekçi kardeşlerimizin emeklerinin tam karşılığını almalarına, çalıma şartlarının iyileştirilmesine, yaşam standartlarının geliştirilmesine önem veriyoruz. Bu kapsamda önemli çalışmalar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. 1 Mayıs’ı bazı marjinal gurupların tekeli gibi görülmesine son verdik. 2009 yılından itibaren 1 Mayıs’ı resmi tatil ilan ederek tüm emekçi kesimlerince özgürce kutlanılmasını sağladık. 2010 yılında yapılan referandumla memurlarımıza toplu sözleşme hakkını getirdik. Sözleşmeli memurlarımızı kadroya aldık. Taşeron firmalardaki işçi kardeşlerimizi kadroya geçirdik. Başörtülü kardeşlerimizin kamuda özgürce çalışabilmesinin önünün açtık. Bunlar gibi çok sayıda önemli çalışmaya imza attık. 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalarımızı da yakında tamamlayacağız. Tüm emekçi kardeşlerimizi desteklemeye, tüm çalışanlarımız ile omuz omuza olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf