MENÜ
Konya 12°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
35. Ulusal Dilbilim Kurultayı NEÜ’de yapıldı
Yerel
13 Mayıs 2022 Cuma 14:55

35. Ulusal Dilbilim Kurultayı NEÜ’de yapıldı

35. Ulusal Dilbilim Kurultayı, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile Dilbilim Derneği ortaklığında gerçekleştirildi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda açılışı yapılan programda ilk olarak kürsüye gelen NEÜ Öğretim Üyesi ve Kurultay Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Sinan Çakır; dilbilim kurultaylarının, dilbilimi alanında bilimsel çalışmaların nasıl yapılacağına yol gösterdiğini kaydetti.

Doç. Dr. Çakır konuşmasında, bölüm olarak yürüttükleri çalışmalardan bahsederek kurultayın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar, dilbiliminin öneminden bahsederek, dilbilimi bölümünün üniversite için özel bir yeri olduğunu ve akademik açıdan geliştirmek için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Programa davetli konuşmacı olarak katılan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Zeyrek Bozşahin ise, “Söylem Bankaları Penceresinden Söylem Analizi ve Uygulamaları” konulu sunumunu katılımcılarla paylaştı.

Konuşmasının ardından Prof. Dr. Bozşahin’e, Kurultay Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Sinan Çakır tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Açılış programının ardından kurultay, oturumlarla devam etti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf