MENÜ
Konya 16°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bu kez sendikalı SGK çalışanları sahaya indi
Yerel
17 Mayıs 2022 Salı 09:51

Bu kez sendikalı SGK çalışanları sahaya indi

Büro Memur-Sen Konya Şubesi Üyeleri, SGK haftası boyunca SGK çalışanlarının mağduriyetlerinin son bulması ve emeklerinin zayi olmasın diye her platformda eylem ve açıklamalarda bulunmak üzere meydanlara indiler.

SGK Haftası münasebetiyle SGK Konya İl Müdürlüğü önünde bir araya gelen Memur-Sen konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Büro Memur-Sen Konya Şubesi üyeleri hafta boyunca eylem kararı alarak sahaya indiler.

SGK Konya İl müdürlüğü önünde Büro Memur-Sen Konya Şubesi Üyeleriyle birlikte açıklamada bulunan Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Nafiz Karlıer ve Büro Memur-Sen Konya Şubesi Başkanı Murat Koçyiğit, “ Türkiye”nin 81 ilinde Sosyal İl müdürlükleri önünde basın toplantıları yapılarak SGK personelinin sorunlarını, mağduriyetlerini ve taleplerini dile getiriyoruz. SGK Haftası boyunca bir dizi eylem kararı alındı. Eylemlerimize 17 Mayıs 2022 Salı gününden itibaren star vereceğiz. Yarın tüm çalışanlarla birlikte” Siyah Giyme” eylemi yapacağız. 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü 4 saat iş bırakma eylemi ile ilgililere” artık sesimizi duyun” mesajı vereceğiz. 19 mayıs 2022 günü hem ülke, hem de dünya gündeminde duyurmak için Twettir’da sanal miting düzenleyeceğiz,. 20 Mayıs 2022 günü ise kararlılığımızı tüm Türkiye ye gösterecek Ülke genelinde tam gün bırakma eylemi yaparak işe hiç gitmeyeceğiz.

Bizler Büro Memur-Sen olarak hak verilmez alınır” anlayısıyla eylemler yapmak üzere meydanlara indik Genel yetkili sendika olarak üyelerimizin ve temsil ettiğimiz kamu görevlilerinin mağduriyeti son bulana kadar birlik ve beraberlik içerisinde kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz. Bizler kimseden haksız bir kazanç ya da lütuf istemiyoruz. Biz hakkımızı istiyoruz. alın terimizin karşılığını istiyoruz. Bizler hak ettiğimiz ücretlerin ödenmesini talep ediyoruz. Emeğin karşılığını emekçiye ödenmelidir. diyorken, bir sonraki Sosyal Güvenlik Haftasında kutlamalarında sorunları konuşmaktan ziyade kazanımlar nedeniyle teşekkür ettiğimiz bir hafta olmasını temenni ediyoruz.” Dedi.

Basın açıklamasına katılan Büro Memur-Sen Konya Üyeleri eylemlerde buluşmak üzere basın toplantısından ayrıldılar.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf