MENÜ
Konya 16°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gönül Gözü Derneği'nden Başkan Bayındır'a plaket
Yerel
11 Mayıs 2022 Çarşamba 14:22

Gönül Gözü Derneği'nden Başkan Bayındır'a plaket

Konya ve çevresinde engellilere yönelik yapmış olduğu farkındalık çalışmaları ile tanınan Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği,10-16 Mayıs Engelliler Haftasında Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır'a '' Engelli Dostu Başkan '' plaketi takdim ederek '' Yılın Başkanı '' seçti.

Gönül Gözü Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin kendisine eşlik eden dernek gönüllüsü Tayyar Yıldırım ile birlikte Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır'ı makamında ziyaret ederek  kendisine plaket takdim etti.

Gönül Gözü Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin yapmış olduğu konuşmada ;Dernek olarak 11 yıldır Konya ve çevresinde engellilerin topluma entegre olması,engelli sorunları ve engellilerin ihtiyaç duydukları  tekerlekli sandalye ve çeşitli protezlerin temini ile kültür ,sanat ve edebiyat alanında  engelsiz bir  hayat inşa ettirmek adına çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek,uzun yıllar  Beyşehir Belediye başkanlığı görevini yürüten ve  yapmış olduğu  örnek çalışmalarla sadece park,bahçe ve kaldırımlardaki engelleri değil,şovdan uzak ve samimi bir niyetle yüreklere köprü kurarak her alanda engelsiz bir Beyşehir inşa eden Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır'a dernek olarak  ''Engelli Dostu Başkan ''ünvanını layık görerek dernek olarak yılın başkanı seçtik ifadelerini kullandı.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır ise;  "Biz sağlığı yerinde olan tüm bireyler olarak öncelikle Allah'a şükür ediyoruz. Ancak  bir saat sonra kimin engelli olacağının bir garantisi yoktur. Bu nedenle ailelerimizin ve toplumun parçası olan bu kardeşlerimize her kesimin sürekli destek olması gerekir. Şahsım ve belediyemiz adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de engelli  vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz" diye konuşarak Başkan Şahin nezdinde tüm Gönül gözü ailesine teşekkür ediyorum dedi.

Program Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır'ın Gönül Gözü Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin'e Beyşehir'in sembolü tarihi Eşrefoğlu Camii  maketini hediye etmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf