MENÜ
Konya
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
KTÜN'ün elektrikli aracına otomotiv sektöründen ödül
Bilim Teknoloji
27 Eylül 2022 Salı 15:46

KTÜN'ün elektrikli aracına otomotiv sektöründen ödül

Konya Sanayi Odası (KSO) tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği (OSEG) konferanslarının bu yıl 6.’sı gerçekleştirildi

Konferans kapsamından düzenlenen ödül gecesinde Konya Teknik Üniversitesi Anka- Teknik Öğrenci Topluluğu tarafından geliştirilen elektrikli araç ödüle değer görüldü.

 

6. Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği programında, Otomotiv sektöründe en fazla ihracat yapan, en fazla istihdam sağlayan, AR-GE merkezi olan firmalar ve elektrikli otomobil geliştiren öğrenci toplulukları da ödüllendirildi. KTÜN öğrencileri tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıllarda TEKNOFEST’te ‘En İyi Görsel Tasarım’ ödülünü alan elektrikli araç da ödüle değer görüldü. Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik’inde katıldığı ödül töreninde öğrencilerin ödül sevinci görülmeye değerdi.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın elinden ödülünü alan KTÜN Anka-Teknik Topluluğu Başkanı Makine Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Süleyman Can Oruç, Otomotiv Sektörü tarından verilen ödülün kendileri için çok önemli ve anlamlı olduğunu belirterek yeni araç tasarımı için ekibe motivasyon sağladığını ifade etti.

 

Süleyman Can Oruç, “KTÜN Anka-Teknik Topluluğu olarak geçmişte ödüllü araçlarımızdan edindiğimiz deneyimlerle uluslararası düzenlenen Formula Student yarışmasına katılmayı hedefliyoruz. Uluslararası Formula Student yarışları için tasarımlarına başladığımız yerli ve elektrikli, yüksek torklu motorun atölye çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yarışmada Ülkemizi kendi tasarladığımız elektrik motorumuzla temsil etmek istiyoruz.” dedi

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Anadolu Telgraf