MENÜ
Konya
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Karatay Belediyesi'nde farkındalık seminerleri
Yerel
18 Ekim 2022 Salı 14:09

Karatay Belediyesi'nde farkındalık seminerleri

Karatay Belediyesi’nde “1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında belediyede görev yapan kadın personeline yönelik olarak farkındalık semineri düzenlendi.

Karatay Belediyesi’nde personele yönelik eğitim, bilgilendirme ve farkındalık oluşturma seminerleri devam ediyor. “1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında da Karatay Belediyesi, personeline yönelik olarak farkındalık semineri düzenledi.

ERKEN TANI ÇOK ÖNEMLİ

Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Kızılay Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Numan Varol; çağımızın hastalığı kanserden korunmanın yolları ve erken teşhisin önemine vurgu yaptı.

Meme kanserinde erken tanı ve teşhis, belirtiler, risk faktörleri, genetik yatkınlık ve hormonal etkiler hakkında personele ayrıntılı bilgi veren Numan Varol, meme kanserinde erken tanının tedavi başarısını artırdığına vurgu yaparak; “Kadınlar, kendilerini hiçbir zaman ihmal etmemeli. Göğüste elle muayene ve bu yöntemle ortaya çıkan bulgular bizim için çok önemli. Belirli periyotlarla bu muayeneyi her kadın mutlaka yapmalı. Erken tanı, tedavi başarısını, hayatta kalma şansını ve yapılacak cerrahinin tedavi boyutunu dahi etkiliyor” dedi. Op. Dr. Numan Varol, seminerde ayrıca kadın personelden gelen soruları tek tek cevapladı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Anadolu Telgraf