MENÜ
Konya 16°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Konya’da, ‘Aile Haftası’ yürüyüşü düzenlendi
Yerel
18 Mayıs 2022 Çarşamba 10:47

Konya’da, ‘Aile Haftası’ yürüyüşü düzenlendi

Konya’da, ‘15-21 Mayıs Aile Haftası’ dolayısıyla ailenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla, Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce yürüyüş düzenlendi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 20 Eylül 1993 tarihinde almış olduğu kararla 15-21 Mayıs tarihleri arasında yer alan haftayı “Aile Haftası” olarak ilan etmişti. Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, hafta dolayısıyla ailenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlendi. Alaaddin Bulvarı’ndan başlayan yürüyüş Valilik binası önünde son buldu.

Üzerinde ‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ sloganının yazılı olduğu pankartın taşındığı yürüyüşe, Konya Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, Konya Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Emrah Keleş, Konya İl Müftü Yardımcısı Ahmet Demirel ile diğer protokol üyeleri, milli sporcular ve öğrenciler katıldı.

-‘Eğitim Ailede Başlıyor’

Konya Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu Valilik binası önünde yaptığı konuşmada; ‘Aile Haftası’nın temelinde, toplumun tüm kesimlerinin aile olgusunun farkında olması, aile bütünlüğünün korunması, güçlendirilmesi ve ailenin toplumsal sorumluluklarını yerine getirebilme konusunda geliştirilmesinin amaçlandığına dikkat çekerek, “Unutmayınız eğitim ailede başlıyor. Sağlıklı nesillerin yetişmesi ancak temeli sağlam olan aile yapısıyla mümkün olmaktadır. Sağlıklı mutlu bir ailede büyüyen fert geleceğe güvenle ve emin adımlarla yürürken sevginin, saygının ve muhabbetin olmadığı ortamda büyüyen insanlar geleceğini kurmakta da zorlanmaktadır.” dedi.

-‘Büyük Türkiye Ailesi İçin Çalışıyoruz’

Sorumluluklarımızın bilinci ile üstlendiğimiz anne, baba, kardeş, evlat, hatta geniş aile rollerini hakkıyla yerine getirdiğimizde ailenin anlam bulduğunun altını çizen Türkoğlu, Devletimizin tüm kamu kurum ve kuruluşları ile bu alandaki Sivil Toplu Kuruluşlarınca yürütülen çalışmalarla toplumun en küçük yapı taşı olan ailenin sağlıklı yürüyebilmesi için gayret sarf ediliyor. Önümüzdeki dönemde de bu çalışmalar yoğunlaşarak devam edecek. Çünkü biz büyük Türkiye ailesi için çalışıyoruz. Bu vesile ile Aile Haftamız kutlu olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf