MENÜ
Konya 12°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Konya'da Engelliler Haftası etkinlikleri
Yerel
12 Mayıs 2022 Perşembe 10:25

Konya'da Engelliler Haftası etkinlikleri

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen program, 11 Mayıs 2022 tarihinde Kültür Park Açık Etkinlik Alanında gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın söylenmesiyle başlayan programda, Selçuklu Konevi İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerimiz de milli marşımıza işaret dili ile eşlik etti. 

Günün anlam ve önemine dair konuşma Selçuklu Mediha Tahsin Alaylı Görme Engelliler Ortaokulu öğrencisi İlknur Demir tarafından yapıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de konuşmasında Engelliler Haftasının farkındalık oluşturma adına çok önemli olduğunu ifade ederek bu dönemde yapılan etkinliklerin çok kıymetli çalışmalar olduğunu söyledi. Engelli vatandaşlarımızla birlikte her anlamda daha güçlü olacağımızı vurguladı. Özel öğrencilerimize yönelik hem özel eğitim kurumlarımızda hem de halk eğitim merkezlerinde çok önemli faaliyetler yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan da özel öğrencilerimizle böyle bir program vesilesiyle bir araya gelmiş olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Öğrencilerimizin engel tanımadan çok değerli eğitim faaliyetlerinin içerisinde yer aldıklarını ifade ederek bu süreçte onların en büyük destekçilerinin anne ve babaları olduğunu söyledi. Ebeveynler başta olmak üzere özel çocuklarımızı hayata en iyi şekilde hazırlayan herkese teşekkürlerini iletti; 10- 16 Mayıs Engelliler Haftasının verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından Meram Nuriye Cahit Atay Özel Eğitim Anaokulu ve Selçuklu Özel Eğitim Uygulama Okulu 1. ve 2. Kademe öğrencileri gösterilerde bulundu. 

Selçuklu Fatma Menekşe Özel Eğitim Anaokulu, Selçuklu Özel İdare 100. Yıl İlkokulu, Selçuklu Cemile Erkunt İlkokulu ve Selçuklu Kazım Özenç Seçen Ortaokulu öğrencileri de Konya İnsan Mektebi Konya El Ele Projesi kapsamında sıfır atık malzemelerinden elde ettikleri aletler eşliğinde müzikli bir gösteride bulundu.

Meram Çayırbağı Tahsin Özlem Bengisu Ortaokulu 7. Sınıf evde eğitim öğrencisi Muhammed Talha Yaşlı ise “Bayrak” şiirini okudu. 

Selçuklu Konevi İşitme Engelliler Ortaokulu, Selçuklu Özel Eğitim Meslek Okulu, Karatay Özel Eğitim Uygulama Okulu, Karatay Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri de çeşitli gösterilerde bulundu.

Programa Konya Valisi Vahdettin Özkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, protokol üyeleri, özel öğrencileri ve velileri katıldı. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf