MENÜ
Konya 16°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Konya'da mesleki eğitim sergisi açıldı
Eğitim
18 Mayıs 2022 Çarşamba 14:52

Konya'da mesleki eğitim sergisi açıldı

2022 Avrupa Mesleki Eğitim Beceri Haftası kapsamında Konya’daki meslek liselerinin yürüttükleri çalışmalardan örneklerin yer aldığı serginin açılışı, "Mesleki Eğitimi Biliyorum, Üretime Katılıyorum" temasıyla ASELSAN KONYA Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, açılışta yaptığı konuşmada mesleki eğitimin önemine vurgu yaparak Konya'nın bu noktada çok ileri düzeyde bir konumda olduğunu ifade etti. Sanayi ürünlerinden tarım ürünlerine kadar bu okullarımızın çok geniş bir alanda üretimde bulunduğunu söyledi. Serginin düzenlendiği ASELSAN KONYA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin de ülkemizin savunma sanayine ciddi katkılar sunacak bir eğitim kurumu olacağını sözlerine ekledi.

 

Yapılan konuşmanın ardından kurdele kesilerek serginin açılışı yapıldı. Misafirler tarafından sergi alanları tek tek gezilerek ürünler incelendi.

 

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerimiz katılım sağladı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf