MENÜ
Konya 19°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
LGS ve TYT öğrencilerine sınav tecrübesi kazandırılıyor
Eğitim
11 Mayıs 2022 Çarşamba 14:10

LGS ve TYT öğrencilerine sınav tecrübesi kazandırılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 31 ilçede LGS ve TYT’ye hazırlanan öğrencilere Kazanım ve Değerlendirme Uygulamaları gerçekleştiriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 8. Sınıf öğrencilerine LGS’ye hazırlık için deneme sınavı uygulaması; 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik Kazanım İzleme Değerlendirme Uygulamaları ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik TYT’ye hazırlık için deneme sınavı uygulaması gerçekleştiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin deneme sınavının bugün yapıldığını belirterek, öğrencilerin sınav öncesi hem LGS ile bire bir örtüşen soruları çözme fırsatı bulduğunu hem de sınav tecrübesi kazanarak eksiklerini gidermiş olduğunu söyledi.

9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik Kazanım ve İzleme Değerlendirme Uygulaması ile Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için deneme sınavı uygulamasının da 13 Mayıs Cuma günü gerçekleşeceğini belirten Başkan Altay, “Bu süreçte öğrencilerimizin derslerinden geri kalmaması için Kazanım Değerlendirme Uygulamaları kapsamında Medeniyet Okulumuz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz ortak bir çalışma yürütüyoruz. Yaptığımız deneme sınavlarımız öğrencilerimize büyük fayda sağlayacak inşallah. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de öğrencilerimizin yanındayız. Liselere Geçiş Sınavı ve Temel Yeterlilik Testi’ne girecek öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

31 ilçede gerçekleştirilecek Kazanım ve İzleme Değerlendirme Uygulamalarına 200 bin öğrenci katılıyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf