MENÜ
Konya 16°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Meram'da bahar temizliği
Yerel
11 Mayıs 2022 Çarşamba 14:07

Meram'da bahar temizliği

Meram Belediyesi, bereketli geçen kış mevsiminden sonra havaların ısınmasıyla birlikte ilçe genelindeki tüm cadde ve sokaklarda bahar temizliğine başladı

Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte ana arterlerdeki kaldırımları ve caddeleri yıkamaya başladı. Çalışma kapsamında; bereketli geçen kış mevsimi sonrası ana yol ve caddelerdeki kaldırımlar yıkanırken, süpürgeli araç ve vakumlu süpürgelerle de sokakların temizliği yapılıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nden çalışmalar ile ilgili yapılan açıklamada, temizlik işleminin havaların geç ısınmasından dolayı bu yıl Mayıs ayına sarktığı ifade edildi.

 

‘TEMİZLİK ÇALIŞMALARI İLÇE GENELİNDE’

 

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi; "Hizmet kalitesini artırmak ve Meram’a daha kalıcı, pratik ve kaliteli bir hizmet vermek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Yoğun kış şartlarından sonra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak ilçe genelinde bahar temizliği çalışmalarına başladık. Baharın gelmesiyle birlikte ilçe genelindeki tüm kaldırımlar ve kanalların etrafları yıkanmaktadır. Bu çalışmalarda temizlik kadar hassas davrandığımız noktalardan biri de su tasarrufu. Sadece bahar temizliğimizde değil tüm temizlik işlemlerimizde minimum seviyede su kullanılması ve maksimum derecede su tasarrufu sağlamak adına da yepyeni ve modern bir sistem kullanıyoruz. Öte yandan bu çalışmalar kapsamında yeraltı ve yer üstü çöp konteynerleri de titizlikle dezenfekte edilmektedir" denildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf