MENÜ
Konya 19°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
NEÜ, STK'larla işbirliğine devam ediyor
Eğitim
21 Nisan 2022 Perşembe 16:00

NEÜ, STK'larla işbirliğine devam ediyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Anadolu Eğitim Sendikası ve Birleşik Kamu İş Sendikası arasında lisansüstü eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında, Anadolu Eğitim Sendikası ve Birleşik Kamu İş Sendikası üyelerine, NEÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsündeki ücretli lisansüstü programlara kayıtta indirim uygulanacak.

NEÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsünde düzenlenen protokol töreninde imzalar, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bünyamin Aydın, Anadolu Eğitim Sendikası Konya İl Temsilcisi Kevser Özince ve Birleşik Kamu İş Konya İl Temsilcisi Özgür Ulaş Yiğit tarafından atıldı.

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bünyamin Aydın, günümüzde hayat boyu öğrenme ve hayata yayılmış öğrenme kavramlarının ön plana çıktığını ve bu noktada eğitim fakülteleri bünyesinde sunulan hazırlayıcı eğitimden sonra da öğretmenlerin, mesleklerinin gereği olarak eğitimlerine devam etmelerinin önemli olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Aydın, öğretmenlerin; lisansüstü eğitimin de amacı olan bilimsel araştırma yöntemlerini kullanarak bilgilere erişme, bilgiyi derleme, değerlendirme ve yorumlama yeteneğini kazanmasını sağlama ile ilgili yetkinliklerini geliştirme isteklerine destek olmak için öğretmen meslek kuruluşlarıyla iş birliği protokollerini hayata geçirdiklerini belirterek protokolün tüm taraflar için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf