MENÜ
Konya
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
NEÜ ile Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi arasında iş birliği
Yerel
18 Ekim 2022 Salı 16:13

NEÜ ile Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi arasında iş birliği

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ile Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’yu makamında ziyaret eden Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı ve beraberindeki heyet, NEÜ merkez laboratuvarı Bilim ve Teknoloji Araştırma Merkezinde (BİTAM) incelemelerde bulundu.

Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Refik Jamalov ve Genel Sekreter Dr. Nurlan Gurbanov ilk olarak BİTAM’ı ziyaret etti. Burada ar-ge alt yapısı ve ar-ge faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Araştırma alt yapısı imkanları ve araştırma stratejik yapılanma tanıtımının ardından ortak çalışmaların yapılacağı araştırma alanları belirlendi. Bu kapsamda iki üniversitenin araştırma grupları arasında karşılıklı toplantıların yapıldığı ve üç farklı alanda üç ayrı projenin hazırlık çalışmalarında sona yaklaşıldığı bildirildi. İki üniversite arasında ortak araştırma alanlarının öncelikle; ileri malzemeler, yapay zeka, yenilenebilir enerji ve gıda güvenliği konularında olması, ihtiyaç duyulan tematik alanlarda iş birliğinin artırılması ve ileri düzeye taşınması planlandı.

BİTAM ziyaretinin ardından NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, heyeti makamında ağırladı. Görüşmede, iki üniversitenin heyetleri arasında karşılıklı çalışma alanları ve iş birliği imkanları konuşuldu. Ayrıca, Erasmus+ anlaşması için iki üniversitenin uluslararası ilişkiler ofislerinin çalışma sürdürdüğü, yakın zamanda Erasmus+ için de imzaların atılacağı aktarıldı. Daha sonra taraflar, ikili iş birliği protokolünü imzalayarak karşılıklı hediye takdiminde bulundu. İş birliği protokolüyle, ziyaretler kapsamında görüşülen konular imza altına alınmış oldu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Anadolu Telgraf