MENÜ
Konya 18°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Siyasette 'turşu' polemiği
Siyaset
22 Nisan 2022 Cuma 12:55

Siyasette 'turşu' polemiği

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı'nın "Kışın salatalık domates yemezdik turşu yerdik" sözleri muhalefet partilerinin tepkisine neden oldu. İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu "Sn. Angı'ya tavsiyemiz bir turşucu dükkanı açması" şeklinde konuştu

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, geçtiğimiz günlerde bir toplantıda yaptığı açıklamada, sebze meyve fiyatlarındaki artışa değinmiş “Bir taraftan da düşündüğümüz zaman, kışın salatalık domates yemezdik ya turşu yerdik, çok zenginleştik açık söyleyeyim" ifadelerini kullanmıştı. Angı'nın bu sözlerine muhalefet kanadından tepki, İYİ Parti'den geldi.

Yazılı açıklama yapan İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, Hasan Angı'ya 2023 yılı sonrası turşucu dükkanı açma tavsiyesinde bulundu. Tozoğlu şu ifadeleri kullandı: 

"Milletimiz uzunca bir süredir ağır ekonomik krizin altında ezilmektedir. Geçen Ramazanlarda "veren el" olan bazı vatandaşlarımız bu yıl maalesef "alan el" olmak durumunda kalmıştır.

Ülkemizde insanlarımızın alım gücü aşırı derecede düşerken, maaşlarıyla ay sonunu getirebilmekte zorlanırken sorunların müsebbibi olan  ve vatandaşı rahatlatması gereken iktidar partisinin temsilcileri milletimizin aklıyla alay etmektedir.

AK Parti Konya il başkanı Sn. Hasan Angı domates biber fiyatlarındaki artışı da toplumun zenginleşmesine bağlamış ve eskiden turşu kurulduğunu artık vatandaşın kışın domates yediğini bunun da bir zenginleşme alameti olduğunu ifade etmiştir.

Bu ifadeler milletimizin aklıyla alay etmektir. Sn. Hasan Angı milletimiz, aklıyla alay edene en ağır cezaları vermiştir. Hiç tereddütünüz olmasın önümüzdeki ilk seçimde sizlere de gereken cezayı verecek, kırmızı kart ile oyun dışı bırakacaktır.

O aşamadan sonra Sn. Angı'ya tavsiyemiz bir turşucu dükkanı açması ve en iyi turşunun limonla mı, sirkeyle mi olacağı hakkında yapılacak tartışmalarda başı çekmesidir. Zira milletimizin artık kendilerinden bir beklentisi kalmamıştır."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf