MENÜ
Konya 16°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Türkçe konuşma becerileri geliştiriliyor
Eğitim
17 Mayıs 2022 Salı 11:14

Türkçe konuşma becerileri geliştiriliyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi öğrencileri, İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneğinde düzenlenen “Türkçe Sohbet, Kardeşçe Muhabbet” etkinliğinde uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneğinde bir etkinlik gerçekleştirdi. “Türkçe Sohbet, Kardeşçe Muhabbet” başlıklı etkinlikte Konya’da öğretim gören uluslararası Öğrenciler ile NEÜ Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi öğrencileri bir araya geldi. Program hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Fatih Cihat Büyükmatür, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği 4. sınıf öğrencileri tarafından 6 hafta devam edecek bir program planlandığını ifade etti. Etkinlikler kapsamında kültür, örf, adet ve gelenekler temalı konuşma kulübü oluşturulduğunu dile getiren Büyükmatür, “Bu sayede uluslararası öğrencilerin Türkçe konuşma becerileri gelişirken Türk kültürünü de tanıyacaklar” dedi. Türkçenin dünyanın dört bir yanında yabancı dil olarak öğrenildiğini hatırlatan Büyükmatür, “Bu etkinlik öğrencilerimizin konuşma becerilerine, Türkçe yeterliliklerine katkı sağlayacak” dedi.

 

Etkinliğin düzenlenmesinden dolayı NEÜ akademisyen ve öğrencilerine teşekkür eden Murat Arslan, “Biz farklı kültür ve coğrafyalardan eğitim için Konyamıza gelen kardeşlerimizin kültürel etkileşimini önemsiyoruz. Bu kapsamda çalışmalar yapıyoruz. Düzenlenen bu etkinlik, uluslararası öğrencilerimizin Türkçe okuma ve anlama becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacak. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf