MENÜ
Konya 19°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Uzman hekim adaylarına sertifikaları verildi
Sağlık
1 Temmuz 2022 Cuma 15:53

Uzman hekim adaylarına sertifikaları verildi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezinin 19’uncu ve 20’nci dönem Mikrocerrahi Eğitim Programı’nı tamamlayan kursiyerler, sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Eğitim programına; Konya, Ankara, Kayseri, Bolu, İstanbul, Samsun, Diyarbakır, Elazığ, İzmir ve Manisa’dan toplam 20 kursiyer katıldı.

Programı tamamlayan kursiyerlere sertifikaları, NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan, Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Doğan, KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Yılmaz, KONÜDAM Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Bilsev İnce ile Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nedim Savacı’nın katıldığı törende verildi.

Kurs eğitmeni Meram Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilsev İnce törende yaptığı konuşmada, Mikrocerrahi Eğitim Programı’nın temel mikrocerrahi uygulamaları konusunda çalışmak isteyen hekimler açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Mikrocerrahinin, günümüzde birkaç seçkin cerrahın sahip olduğu bir yetenekten ziyade tüm cerrahların meslek yaşantılarında başarılarını arttıran temel eğitimin rutin bir parçası haline geldiğini belirten Prof. Dr. İnce, KONÜDAM tarafından düzenlenen programın, Türkiye’de üniversite bünyesinde verilen tek düzenli mikrocerrahi eğitimi olduğunu ifade etti.

KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Yılmaz ise, kursiyer uzman hekim adaylarını hem misafir olarak ağırlamaktan hem de bir hafta süren kurs vesilesiyle onların eğitimine katkıda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Merkez olarak böyle bir eğitime ev sahipliği yapmanın kendileri açısından önemli olduğunu kaydeden Prof. Dr. Yılmaz, kursiyerlere merkez bünyesinde yapabilecekleri çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf