MENÜ
Konya 12°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Yunak'ta yıl sonu sergisi ve okul kermesi
Yerel
13 Mayıs 2022 Cuma 09:55

Yunak'ta yıl sonu sergisi ve okul kermesi

Konya’nın Yunak ilçesi Yavaşlı Mahallesi İlkokulu’nda yıl sonu sergisi ve okul yararına kermes düzenledi.

Birleştirilmiş Sınıf uygulaması ile eğitime devam eden Yavaşlı İlkokulu’nun düzenlemiş olduğu Kermes şenliğine mahalle halkı başta olmak üzere İlçeden gelenler ve ilçe protokolü yoğun ilgi gösterdi.

Öğrenciler İlçe Kaymakamı Murat Karahan , Belediye Başkanı Ali Konak ve İlçe Milli eğitim Müdür Mahmut İşcan‘ı çiçeklerle karşıladı.

Kermeste konuşan Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , “Kermesler ve diğer etkinliklerin amacı birbirlerini anlama hoşgörü ile bakabilme ve dayanışmadır. Bugün görüyorum ki bu okulumuzun velileri, öğretmenleri ve mahalle halkı dayanışma içindedir. Çok yerinde ve güzel bir organizasyon olmuş. Her zamankinden fazla birliğe beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı olduğumuz bu günlerde böyle bir kermesin oluşturulması çok yerinde bir karar olmuş. Emeği geçenleri ve özellikle köy okulumuzun öğretmenlerini tebrik ediyorum. Başarılarının, sevgilerinin, dayanışmalarının ve kardeşliklerinin devamını diliyorum.’’dedi.

Yunak Kaymakamı Murat Karahan, kermesin hayırlı olmasını dileyerek, hazırlanmasında emeği geçenlere ve açılış programına katılanlara teşekkür etti. Kermesiniz hayırlı olsun” dedi.

Öğrenciler, köy mahalle muhtarlığı, öğrenci, veli ve öğretmenlerin işbirliğiyle hazırlanan el emeği ürünler ile yöresel hamur işleri ziyaretçilerin beğenisine sundular. İlçe protokolünün ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kermeste ayrıca öğrencilerin yıl içerisinde yaptığı resim ve diğer çalışmalar da sergilendi.

Programda Yavaşlı İlkokulu öğrencilerinden oluşan mehter takımı gösterisi ilgi ile izlenirken halk oyunları ve oyun havaları da etkinliğe ayrı bir renk kattı.

Daha sonra protokol üyeleri kermes alanlarını ziyaret ederek açılan stantlarda hazırlanan ürünleri yakından inceleyip bilgi aldılar. Okul öncesi öğretmeni de yıl boyunca yapmış oldukları faaliyetleri slayt eşliğinde sunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Programa Kaymakam Murat Karahan ile Bekediye Başkanı Ali Konak’ın yanı sıra , MHP Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil, AK Parti Yunak Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Telis, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Yunak İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Yaz, Yunak SYDV Müdürü Özkan Kılınç Yavaşlı Mahalle Muhtarı Mesut Aydemir ve diğer davetliler katıldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf