MENÜ
Konya
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Ben Bu Dünyanın Ürünüyüm Sakın Şaşırma
Saffet Kuramaz
YAZARLAR
20 Haziran 2020 Cumartesi

Ben Bu Dünyanın Ürünüyüm Sakın Şaşırma

Gül olsam dikenim batmasın sana... Sel olsam zarar vermesin ovana...Taş olsam atsalar başını yarmasın... Kurşun olsam vücuduna girsem kan yerine güllerim açsın... Aşk olsam kalbine tik tak olsam yaşadıkça beni yaşayasın mutlulukla... Ay olsam gecelerin aydınlansın gözlerinde... Güneş olsam çöllerim yakmasın ayaklarını... Gözyaşın olsam yanaklarından insem sadece huzur versin ... Ecelin olsam yaşadıkların gözünün önünden hızla geçerken tebessüm etsin!

 

Sana zarar gelmesin,

Sana yalan dokunmasın

Sana iftira eden utansın

 

Sen varsan birde ben şikayetin olmayacağım, dosdoğruyu birlikte yaşayacağız. Düşünsene kim başkasına zarar verir de mutlu olabilir ki... Ben sende anılınca neşen olayım. Zafer dediğin, savaşta kazanılmaz… Değil mi? Yapıcı olayım sana ki, asla kötü anma beni…

 

Her şey unutulur ama kötülük asla unutulmaz!

Üstünlük yok, 

Ayrıcalıklılık yok, ne kadar çalarsan daha fazla ödersin!

Sen benden bir şey çalma… Sen üstüme basıp ilerleme! Sen her canlıyı sev ki, onlarda seni sevsin, kötü gününde yalnız hissetme…

 

Rabbim hiç bir şeyi boşuna yaratmamış… Kıymet bilmezsen bedel de ödersin! Ben sen olayım, sen de ben… Nehir de akar gibi su olalım! Ömrümüz sona erdiğinde yine sen beni görmek iste, yeniden dirildiğinde! Asla birbirimize hak geçmesin, sorguya sebep olmayalım kurgularda! Yaratan her işi yaratıyor, biz doğruyu seçelim olur mu?

 

Ana mahkum olmayalım, mekana esir de! Dokunmak sanki varmış gibi aramayalım… Sen olmazsan bende olmam… Sen bana gölgesin bende sana.

 

Ver elini kardeşim… Ayrımız yok gayrımız yok yükümüz yok… Kanadımız da yok! Uçmaya sebep çok, haydi uçalım…Papatyanın yaprağında güneşin olayım, sakın koparıpta atma yere.. Solsam da sakla beni, antika düşkünü gibi… Vefa göster ama iste bunu da! Yollar arama yol ol… gül haydi bol bol.

 

Ben sana yalnızca neşe veririm, adam gibi adamım, gerçek insanım…Ben başka dünyadan gelmedim. Bu dünyanın gerçek ürünüyüm.

 

Şimdi gözünü yum ve uyu… Belki uyandığında bu dünyanın yalanı olacaksın, kim bilir! Kıymet bil ki, altın, elmas olasın… Gerçek zenginlere karışasın.

 

Saffet Kuramaz

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Anadolu Telgraf