MENÜ
Konya 16°
Anadolu Telgraf
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
EBREHE'NİN FİLLERİ KULLANDIRTMAYIN KENDİNİZİ
Fatma Özen Erinç
YAZARLAR
5 Şubat 2021 Cuma

EBREHE'NİN FİLLERİ KULLANDIRTMAYIN KENDİNİZİ

Haşa! Nasılda öfkeye kapılmıştım, sanki seyirlik bir nesneyi çekiyorlarmış gibi bazı insanların yüksek çemberden, ellerinde cep telefonları, görüntü  kirliliği vinçlerin, yüksek yüksek gökdelenlerin içinde, şeytan makyajı dünya  şatafatının, ortasında kalmış, Kâbe'yi görünce.

Çocukluğumun ilk aşkı, yıllarca hayalini kurduğum, rüyalarımda yollarına revân olduğum, dilimde kasidelerini nağme nağme okuduğum Kâbe'yi, ilk gördüğüm an-ı anlatamam yazamam söyleyemem kelimelerim yetmez ki satırlara dökemem. (Belki bir gün İnşallah.)
İşte yüreğimi coşturup, dilimi lâl eden, İlk gördüğüm anda beni benden alan, arz'dan arş'a çıkaran  sonrada bir  külçe yığını gibi olduğum yere diz çöktüren, gözlerimden ırmaklar döktüren, saniyeler içinde zihnimde anaforlar, ruhumda fırtınalar estiren duygulardan sonra içime bir öfke kaplamıştı.
Neden böyleydi neden..?
Onca karmaşaya rağmen, o kadar  sade ve asil o kadar sıcak mahsun gelmişti ki gözüme ilk defa gördüğüm  Kâbe.
Öyle cansız resimlerde göründüğü gibi değil, hele televizyonlarda buzlu camdan göründüğü gibi hiç değil. Kâbe'yi ilk gördüğün anda, heybeti karşısında öylesine büyülenip, sıcacık hissediyorsunki içinde ılık ılık bir şeyler akıyor. Ey Kutsal Beyt'in Sahibi!
Kanımda, canımda, tenimde, benden öte benliğimdesin.
Sonra, korkmuştum duygu yoğunluğumdaki öfkeli halimden. Öyle bitap düşmüştüm ki, Rabbim yine rahmetini hissettirmişti yüreğime, birden aklıma, Peygamberimizin doğumundan ellibeş gün önce meydana gelen fil hadisesi geldi. Yemen valisi Ebrehe Kâbe'yi filleriyle yıkmak için geldiğinde Peygamberimizin dedesi Abdülmuttalib'in develerinide esir alıyor. Abdülmuttalip Ebrehe'den develerini istiyor. Ebrehe "Kâbe dururken sen develerinimi istiyorsun"  Abdülmuttalip "ben develerimin sahibiyim, onun için onları istiyorum, Kâbe'nin Sahibi olan Allah,
muhakkak ki Beyt'ini koruyacaktır"
Haşa! Rabbim ben kimim ki Kainatın Arş'ı, her an çemberinde yetmiş bin meleğin dolaştığı, Senin Beyt'ini koruyacak, ancak biliyorum ki, KÜN (OL)  emrine, kâh ebabil kuşlarını, kâh mücahidlerini, kâh mücahidelerini, kâh asrın cihadı aciz kalemleri vesile kılarsın.

Ey Kutsal Beyt'in Sahibi!
Dünya kurulduğundan beri Hak ile batılın savaşı, halada sürüyor asırlardır, şu yaşamaya çalıştığımız ahir-i fitne devranında, insanlar neye, nasıl inanacağını şaşırmış durumda, nefsimiz pamuk ipliğine bağlı, imanımız elde kor, yanmadan doğduğumuz gün gibi temiz kalmak, menfaat bataklığında dosdoğru olmak, Sana ulaşmak zor.
Lâkin gül bahçelerinin yolu hep dikenlidir.
Hala Firavun'lar, Nemrut'lar, Ebucehil'ler kol geziyor.
Sana inanalara zulüm ediyor. Ebrehe'ler fillerini, Senin Kutsal emanetlerine saldırtıyor.
Ey gücü kudreti her şeye yeten! Malesef bazı şuursuz müslümanlar içinde dahi gördüklerimize yüreğimiz  kabarıyorken, tahammül edemiyoruz, Kutsal değerlerimize alanen saldıranlara, yada üç kuruşluk menfaat için  dolaylı yollardan türlü bahanelerle sinsice zihinleri bulandıranlara.
Elinden geleni ardına koymayan, sessizce öylece seyre bakan, dilli, dilsiz şeytanlara.

Allah'ım biliyorum ki bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyende var. Gücü kuvveti yetemesede, elinden, dilinden bir şey gelemesede lâkin yüreği parçalanırcasına üzülen duâlar eden bir avuç samimi müslümanlarda var.
Her şey Senin ilmin, bilgin dahilinde, ya aklını başına devşir, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenleri,
ya birleştir, kenetlendir, güçlendir Sana yalvaran yakaran samimi müslümanları, sahip çıksınlar Kutsal değerlerine,
ya gönder artık  semalardan ebabil kuşlarını.
Kahhar İsmi Şerifinle kahreylesin sınırları zorlayan, sabrı taşıran, saygısız azgınları.
Amin ecmain.

Fatma Erinç 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Anadolu Telgraf